Osób na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Kurzelów w obiektywie

Wakacyjna przygoda w bibliotece

MIMG 0882

W dniach od 5.08-13.08 2015r. odbyły się różnorodne zajęcia przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Kurzelowie we współpracy z Domem Kultury w Kurzelowie, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu.

Pierwszego dnia zajęć pt. „Świat motyli” dzieci wysłuchały wierszy opisujących motyle oraz kolorowały je dowolną techniką.

Czytaj więcej: Wakacyjna przygoda w bibliotece

Biblioteka na pikniku rodzinnym

W niedzielę 7 czerwca Dom Kultury zorganizował piknik rodzinny pt: „Czerwcówka”.

Dzień Dziecka to dzień na, który dzieci czekają z niecierpliwością, bo to dzień szczególny, dzień wszystkich dzieci, tych małych, tych większych i tych całkiem dużych. Do radosnego świętowania dnia dziecka włączyła się też Biblioteka Publiczna w Kurzelowie organizując szereg atrakcji. Na kolorowym stoisku bibliotekarka zachęcała dzieci do udziału m.in. w zagadkach literackich.

Czytaj więcej: Biblioteka na pikniku rodzinnym

„Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

Zwyczajowo w ostatnią środę miesiąca, ty razem było to 27.05.2015r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które działa przy Bibliotece Publicznej w Kurzelowie. Klubowiczki ,mdyskutowały na temat książek „Diabły” Elżbiety Wojnarowskiej oraz „Arlington Park” Rachel Cusk. Na spotkanie przybyło 5 pań.

Czytaj więcej: „Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

Spotkanie autorskie z Teresą Ostrowską

spotkanie

Dnia 22 maja 2015r. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Pani Teresa jest emerytowaną nauczycielką pochodzącą z gminy Radków, która od kilku lat pisze opowiadania i wiersze dla dzieci.

Impreza odbyła się w Sali widowiskowej w Domu Kultury w Kurzelowie. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z przedszkola z Kurzelowa wraz ze swoimi opiekunami.

Autorka opowiadała o tym, co ją inspiruje do pisania, ilustrując swoją opowieść fragmentami książki. Dzieci słuchały opowieści z ogromnym zainteresowaniem, a potem zadawały pisarce pytania. Przedszkolaki również, dla pani Teresy przepięknie recytowały wiersze. Spotkanie autorskie było połączone z promocją najnowszej książki pt:”Leśne bajeczki dziadka i babci”. Na zakończenie dzieci podziękowały pisarce gromkimi brawami i wręczyły kwiaty.

GALERIA ZDJĘĆ

„Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Kwietniowe spotkanie DKK poświęciliśmy na omówienie powieści Dagmary Domińczyk pt: „Kołysanka polskich dziewcząt”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia, na które przybyło 5 pań.

Czytaj więcej: „Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Marcowe spotkanie DKK

W środę 25 marca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie. Tym razem tematem spotkania były książki „Bądź zdrowa Lizbono” Any Veloso oraz „Życie po mężczyźnie” Hanny Samson.

Czytaj więcej: Marcowe spotkanie DKK

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social