Reklama

reklamapusta

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Kurzelów w obiektywie

Styczniowe spotkanie DKK w Kurzelowie - "Byle do przodu"

IMG 20200129 154951

W środę 29 stycznia 2020r. odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nim 6 klubowiczów. Członkowie klubu dyskutowali o książce Olgi Rudnickiej pt: „Byle do przodu”.

Jest to lekko napisana i bardzo wciągająca powieść  z doskonałą intrygą i sensacyjną akcją. Bohaterowie swoimi poczynaniami rozbawiają czytelnika do łez.

Czytaj więcej: Styczniowe spotkanie DKK w Kurzelowie - "Byle do przodu"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

IMG 20191121 110334

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dnia 21 listopada przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, które przygotowały Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie oraz Przedszkole Samorządowe grupa „Biedroneczki”.

Przedszkolaków przywitała Ciotka Klotka, Dobra Wróżka oraz Baba Jaga, którą dzieci zapraszały do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

dkk102019

W ramach październikowego spotkania DKK ,w którym uczestniczyły 4 panie, naszą lekturą była książka  Billa Clegga pt: „ Czy miałaś kiedyś rodzinę”. Wszystko zaczyna się od pożaru, w którym, w przeddzień ślubu ginie prawie cała rodzina. Jest to punkt wyjściowy do rozważań głównych bohaterów, których ta tragedia dotknęła. Autor nie korzysta z dialogów. Buduje on powieść o przebaczeniu, poczuciu winy, stracie , opisując wewnętrzne przeżycia uczestników dramatu.

Czytaj więcej: Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

IMG 20191010 10131310 października w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty graficzne z panem Łukaszem Zabdyrem, w których wzięli udział uczniowie klas II i III SP w Kurzelowie.

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie; odbyło się ono w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę”. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja Edukacji dla Rozwoju Bibliotek.

Czytaj więcej: Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

Pasowanie na czytelnika

IMG 20190521 112048

Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zakończyliśmy podczas spotkania, w którym uczestniczyła grupa 6-latków „Biedroneczki” z Przedszkola Samorządowego z Kurzelowa.

Głównym celem wizyty było „Pasowanie na czytelnika” oraz rozbudzenie zainteresowania książką i czerpanie radości z umiejętności czytania. W trakcie spotkania dzieci poznały pracę w bibliotece, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i jak łatwo- mając zaledwie kilka lat, zostać czytelnikiem. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Kurzelowie

IMG 2142 Kopiowanie

W ramach Tygodnia Bibliotek 10.05.2019r. w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk- aktorką, pisarką i tancerką mieszkającą od wielu lat w Australii. Uczestnikami wydarzenia były dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kurzelowie wraz ze swoimi nauczycielkami.

Na samym początku pani Elżbieta przekazała dzieciom wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social