Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Kurzelów w obiektywie

Wszystkich Świętych 2012

cmentarz

XII Dzień Papieski

papiez

Już po raz dwunasty obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Papieski. W tym roku przypadł on na niedzielę 14 października i przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Warto wspomnieć, że Dzień Papieski to święto, które Kościół Katolicki w Polsce obchodzi co roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża. Natomiast Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie Papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II ustanowił Dzień Papieża Jana Pawła II świętem polskim obchodzonym co roku 16 października.

Czytaj więcej: XII Dzień Papieski

IV Radomska pielgrzymka rowerowa

pielgrzymka plakat W czwartek 19 lipca w Kurzelowie nocować będzie IV rowerowa Radomska Pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestniczy w niej około 70 rowerzystów. 

Nocować będą w remizie OSP w Kurzelowie.

Trasa pielgrzymki wiedzie od Radomia przez Stąporków i Kurzelów  do Częstochowy i wynosi ok 210km. Odbywa się w dniach od 18 do 21 lipca.

Pilegrzymce patronuje Biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik, Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i Bractwo Rowerowe z Radomia.

Grób Pański i ciemnica

grobNa Krzyżu dokonał się sąd nad światem i zajaśniała potęga Chrystusa Ukrzyżowanego – takie hasło wzięte z Pisma Św. umieściliśmy nad tegorocznym Grobem Pańskim. Figura Chrystusa została tym razem umieszczona pod masywnym drewnianym krzyżem przypominającym o tym, że zbawienie przyszło właśnie przez krzyż. Delikatne białe tkaniny otulające grób, przypominały całuny, którymi okrywano w czasach Jezusa ciała zmarłych. W tym roku projekt Grobu Pańskiego i Ciemnicy przygotowały i potem zrealizowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kurzelowie. Nad kompozycją z kwiatów czuwała Pani Aneta Kozielewska. Za zaangażowanie we wspólne dzieło i wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Grób Pański i ciemnica

Wycieczka na św. Krzyż i do Sandomierza

Od lutego do kwietnia 2012 039W sobotę 28 kwietnia 2012 r., dzień po udzieleniu przez biskupa Mariana Florczyka sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii, wybraliśmy się z pielgrzymką dziękczynno – błagalną do sanktuarium na Św. Krzyżu i do Sandomierza. Trzydziestu siedmiu pielgrzymów uczestniczyło w porannej Eucharystii na Św. Krzyżu, ucałowało relikwie świętego Krzyża, zapoznało się z ekspozycją zakonnego Muzeum Misyjnego, wreszcie nawiedziło klasztorną aptekę i kryptę – miejsce pochówku znanego z filmu Ogniem i mieczem księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.

Czytaj więcej: Wycieczka na św. Krzyż i do Sandomierza

Informacje o parafii

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Kurzelów, ul. Sienkiewicza 3,

tel. 41 3947009; 41 3947063

 

liczba wiernych: 2410

Proboszcz: ks. Jacek Bonio, ur. 1969, wyśw. 1994, mian. 2015
Wikariusz: ks. Marcin Mastela, mgr teol., ur. 1982 (Krzeczów - archidiec. krakowska), wyśw. 2010, mian. 2015 
 
 

Więcej artykułów…

  1. Bierzmowanie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social