Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Kurzelów w obiektywie

Dożynki 2015

dozynki 1

Tradycyjnie w drugą niedzielę września w Kurzelowie odbyły się Dożynki czyli Święto Dziękczynienia za plony.

Przedstawiciele poszczególnych miejscowości wchodzących w skład parafii kurzelowskiej zgromadzili się, wraz ze swoimi pieczołowicie wykonanymi wieńcami, przed Domem Kultury i przy asyście Orkiestry Dętęj OSP Kurzelów przeszli na uroczystą Mszę Świętą.

Czytaj więcej: Dożynki 2015

Pożegnanie księży

pozegnanie

 

W niedzielę, 16 sierpnia, w naszym kościele parafialnym miała miejsce uroczystość pożegnania księży pracujących w naszej parafii. Ksiądz proboszcz Daniel Wojciechowski po 29 latach posługi w Kurzelowie odchodzi na emeryturę, natomiast ksiądz wikary Norbert Siedlecki odchodzi po 3 latach do parafii w Szydłowie.

Czytaj więcej: Pożegnanie księży

Ks. Daniel Wojciechowski

ksiadz slide1

 

W związku z kończącym sie okresem pełnienia roli proboszcza parafii w Kurzelowie przez ks. Daniela Wojciechowskiego 16 sierpnia nastąpi uroczyste pożenanie księdza w naszym kościele. Ksiądz proboszcz spędził w parafii w Kurzelowie 29 lat. W tym długim okresie poczynił wiele zmian wokół, jak i w samym kościele i kaplicach. Zostanie napewno zapamiętany jako gorliwy katolik, fascynat historii, autor i głęboki patriota.

Przytaczam w tym miejscu biografię ks Wojciechowskiego pochodzącą z książki  Tadeusza Stolarskiego "Znani i nieznani Ziemi Jędrzejowskiej".

 

Czytaj więcej: Ks. Daniel Wojciechowski

27.04.2014

jp2

 

W kurzelowskiej parafii uczczono kanonizację Jana Pawła II.

Na początku uroczystości złożono kwiaty przed pomnikiem Naszego Świętego Rodaka. Następnie w Kościele odbyła się akademia na cześć wyświęconego Papieża, podczas której przypomniano kazania Jana Pawła II oraz śpiewano pieśni z ulubioną pieśnia świętego - "Barką" na czele.

Występy uczniów kurzelowskiej szkoły przygotowały nauczycielki Halina Spyrka i Maria Bała oraz ksiądz Norbert Siedlecki. Uroczystość uświetniła również obecność Orkeistry Dętej OSP oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Kurzelowa, Gościencina i Komparzowa.

GALERIA ZDJĘĆ

Grób Pański 2014

grob2014

 

W tym roku w naszym kościele ksiądz prefekt Norbert wraz ze swoją ekipą pomocników przedstawili Grób Pana Jezusa w bardzo ciekawej i orginalnej formie.

Bardzo ładnie opisuje tą konstrukcję ks. prof. Henryk Witczyk we fragmencie audycji "Rozmowy niedokończone" w Radiu Maryja

 

GALERIA ZDJĘĆ GROBU

 

Niedziela Palmowa - fotorelacja

palmowa2014

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social