Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 14 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bazyli, Eliza, Justyna

Kurzelów w obiektywie

Plan postępowań o udzielenie zamówień na rok 2022

p1.jpg

p2

p3

100-lecie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzelowie

MDSC02163 Kopiowanie

W niedzielę 20 maja kurzelowska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pozarnej w Kurzelowie obchodziła jubileusz 100-lecia powstania. 

Na tę wyjątkową uroczystość przybyło wielu gości i jednostek OSP z Gminy Włoszczowa. W intencji Orkiestry oraz zmarłych druhów-orkiestrantów odprawiona została koncelebrowana Msza Święta w kurzelowskim kościele, a homilę wygłosił ks. kanonik Daniel Wojciechowski.

Po powrocie na plac przed remizą strażacką zostały wręczone medale i wyróżnienia dla członków kurzelowskiej orkiestry, były prezenty i gratulacje od przybyłych gości oraz występ jubilatki. 

Na zakończenie wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek.

 

GALERIA ZDJĘĆ

100 lat OSP Kurzelów

oldospnap

3 lipca 2016 w Kurzelowie był dniem uczczenia jubileuszu 100 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzelowie. 

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki pocztów sztandarowych i pododdziałów na placu przed Domem Strażaka, a następnie w przemarszu wszyscy udali się na Mszę Św. w kościele parafialnym, którą koncelebrowali ks. Jacek Bonio i ks. Leszek Dziwosz. Reszta oficjalnych uroczystości odbywała się przed remizą strażacką. Po wciagnięciu narodowej flagi na maszt nastąpiło powitanie wielu gości, na czele z Marszałkiem województwa Adamem Jarubasem, starostą włoszczowskim Jerzym Suligą, burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem, prezesem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Mirosławem Pawlakiem, komendantem PSP we Włoszczowie bryg. Mirosławem Heliaszem i innymi. 

Sztandar kurzelowskiej OSP został udekorowany Złotym Znakiem Związku, dh Ryszard Wiśniewski - medalem honorowym im. Bolesława Chomicza, a wielu strazaków złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. 

Oficjalna cześć uroczystości zakończła paradna defilada wzdłóż ulicy Kieleckiej.

Komendantem uroczystości był dr Sylwester Słomiński, a w prowadzeniu pomagał mu dh Karol Wójcik z OSP Łachów. Całość uświetniła swoją grą Orkiestra OSP w Kurzelowie pod kierownictwem dh Henryka Kozy.

Na koniec zaprezentowały się na scenie panie z Koła Gospodyń Wiejskich, orkiestra i kabaret w wykonaniu uczniów ZPO w Kurzelowie.

Wśród uczestników jublileuszu podkreślano bardzo dobrą organizację imprezy.

 

Podziękowania

W imieniu OSP w Kurzelowie pragnę serdecznie podziękować za udział w uroczystości 100-lecia powstania naszej jednostki.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Marszałkowi, Panom prezesom, Panom Komendantom, Panu Staroście, Panu Burmistrzowi, księżą za uroczyste odprawienie mszy świętej, władzom samorządowym, przybyłym druhnom i druhom, pocztom sztandarowym. orkiestrze, wszystkim gościom, sponsorom, sympatykom pożarnictwa, mieszkańcom Kurzelowa.

Dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości panu radnemu Jerzemu Wiśniewskiemu, panu sołtysowi Adamowi Stępniewiczowi, pani radnej Renacie Łowickiej, Mateuszowi Jaskólskiemu.

Bardzo serdecznie dziekuję paniom z KGW w Kurzelowie i panu Andrzejowi Witczykowi za przygotowanie posiłków.

Za występy artystyczne, naszej szkole, KGW, kapeli i orkiestrze, firmie Mikołaj.

Szczególne podziekowania kieruje na ręce dowódcy uroczystości, dziękuję dh Sylwestrowi Słomińskiemu, jego pomocnikom - prowadzącemu dh Karolowi Wójcikowi, dowódcą dh Tomaszowi Stępniakowi i dh Marcinowi Pietralikowi.

Bardzo serdecznie wszystkim dziekuję.

Prezes OSP w Kurzelowie

Bogdan Pakosz

Uroczystość odbyła się dzięki ludziom dobrego serca i sponsorom, którzy rozumieją potrzebę działalności straży.

Sponsorzy:

- Gmina Włoszczowa

- Firma Strunobet- Migacz. Pan Henryk Migacz

- Lokalna Grupa Rybcka "Między Nidą a Pilicą"

- Bank Spółdzielczy we Włoszczowie

- Andrzej Witczyk

- Katarzyna i Michał Kmita

- Urszula i Jerzy Matuszewscy

- Ilona i Michał Dymek

- Justyna i Henryk Celebańscy

- Firma Tacho-kontrol. Jerzy Wiśniewski i Jarosław Fira

- Krzysztof Lipniak

- Lidia Bąk

- Zbigniew Bełtowski

- Dariusz Stolarski

- Mateusz Jaskólski

- Renata Łowicka

- Mariusz Winczakiewicz

 

GALERIA ZDJĘC UROCZYSTOŚCI 100-LECIA OSP W KURZELOWIE

Dzień Strażaka

strazakW dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej  za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie.
Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

Wynajem sali weselnej

OSP Kurzelów oferuje wynajem sali na imprezy okolicznościowe. Sala może pomieścić ok 160 osób.

Do dyspozycji:

  • kuchnia z wyposażeniem (kuchnia gazowa, kuchnia węglowa, patelnia elektryczna, chłodziarki)
  • toalety
  • parkiet do tańczenia
  • miejsce dla zespołu muzycznego
  • możliwość wypożyczenia kompletnej zastawy stołowej

Wszystkich informacji dotyczących wynajmu sali udziela Pan Bogdan Celebański pod numerem telefonu: 
609 755 372

 

Współpracujemy również z firmą usługowo-dekoracyjną, która oferuje:

  • kompleksowe dekoracje sal weselnych i kościołów
  • bukiety ślubne
  • dekoracje samochodów
  • oprawę dekoracyjną chrzciny, komunie i różne imprezy okolicznościowe

Historia kurzelowskiej Orkiestry Dętej

straz

Kurzelów - miejscowość położona w gminie Włoszczowa. Dawne miasto, które za swą patriotyczną postawę wobec zaborców utraciło prawa miejskie, jednak zawsze sprzeciwiało się zniewoleniu narodowemu, walczyło o wolność ojczyzny. W tym historycznym miasteczku, które wydało wielu sławnych profesorów i rektorów Akademii Krakowskiej w sposób szczególny kultywuje się przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycję. Przebogata spuścizna pokoleń obliguje do jej propagowania. Dlatego tak ważne są losy naszej Orkiestry Strażackiej, której początki splatają się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości tj. roku 1918. Strażacy popierani przez mieszkańców zwrócili się z prośbą do dzierżawcy majątku w Kurzelowie, pana P. Rogocińskiego o udzielenie pożyczki na zakup instrumentów muzycznych dla powstającej orkiestry. Za zebrane wśród społeczeństwa pieniądze i uzyskaną pożyczkę zakupiono od Armii austriackiej 24 używane instrumenty muzyczne, których metryka sięga 1900 r. - 7 z nich jest jeszcze używanych, chociaż stanowią one wartość bardziej muzealną niż użytkową.

Czytaj więcej: Historia kurzelowskiej Orkiestry Dętej

Więcej artykułów…

  1. Święto Strażaka 2012

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social