Osób na stronie

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Kurzelów w obiektywie

Jasełka Bożonarodzeniowe

jaselka

 

Uczniowie ZPO w Kurzelowie, pod opieką  Ewy Lewandowskiej oraz Izabeli Cegieły, księdza Norberta Siedleckiego i Piotra Mikuły, przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe upamiętniające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Premierę przedstawienie miało 20 grudnia na sali gimnastycznej ZPO.  Efekt starań uczniów będziemy mogli zobaczyć 13 stycznia w Domu Kultury w Kurzelowie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

GALERIA ZDJĘĆ

Święto Odzyskania Niepodległości

11listopadDzień 11 listopada jest w Polsce dniem upamiętniającym historyczny moment odzyskania niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów.

W Kurzelowie dzień ten uczczono uroczystą mszą św., uświetnioną akompaniamentem Orkiestry Dętej OSP w Kurzelowie  oraz przedstawieniem słowno -muzycznym w Domu Kultury, w wykonaniu uczniów, a przygotowanym przez nauczycieli ZPO.

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert w Domu Kultury w Kurzelowie

nutyW Domu Kultury w Kurzelowie 18 listopada o godz. 17.30 odbył koncert Tria Kameralnego w składzie: Helena Pomarenko - skrzypce, Lidia Chmielewska - alt, Edyta Piwowarczyk - fortepian.

Panie wspaniale wykonały popularne tanga La Paloma, El chochlo, La cumparsita, piosenki Edith Piaf, walce i inne miniatury romantyczne.


GALERIA ZDJĘĆ

Dożynki parafialne w Kurzelowie 2012

DSC01383minTradycyjnie w drugą niedzielę września, w Kurzelowie odbyły się  Dożynki Parafialne. Główny wieniec przygotowało Międzylesie. Inne miejscowości również przybyły z pieknymi rękodziełami wykonanymi z plonów tegorocznych zbóż.Czytaj więcej: Dożynki parafialne w Kurzelowie 2012

Odnawianie malatury zewnętrznej Kościoła

kosciol W kurzelowskim kościele parafialnym trwają prace nad odnowieniem zewnętrznej malatury. Wykonywane są uzupełnienia tynkarskie oraz malowanie zarówno kościoła jak i figur Ewangelistów nad kościelną bramą.

GALERIA ZDJĘĆ

II Odpustowy Turniej Piłki Nożnej w Kurzelowie

jezowice

W dniu 29.07.2012r. na boisku szkolnym w Kurzelowie odbył się II ODPUSTOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ, który zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie oraz Klub Sportowy Hetman Włoszczowa.

Celem turnieju było propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w duchu sportowej rywalizacji oraz zbiórka funduszy z przeznaczeniem na sportową działalność miejscowej szkoły. Na ten cel dyrektor ZPO w Kurzelowie Anna Wyrwał wraz z gronem pedagogicznym przy współpracy z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowały loterię fantową , która cieszyła się dużym powodzeniem podczas turnieju. W przerwach pomiędzy meczami można było posłuchać występów artystycznych przygotowanych przez młodzież.

Czytaj więcej: II Odpustowy Turniej Piłki Nożnej w Kurzelowie

Więcej artykułów…

  1. Strefa ruchu
  2. Piknik rodzinny

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social