Osób na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Kurzelów w obiektywie

V Turniej piłki nożnej Kurzelów 2016

DSC08065m

W dniu 24 lipca 2016 r. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano V edycję Turnieju Piłki Nożnej. Organizatorem był Klub Sportowy Hetman Włoszczowa i Sołectwo Kurzelów przy wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa.

Był to turniej dla drużyn niezrzeszonych, z miejscowości z terenu gminy Włoszczowa, przeznaczony głównie dla chłopców urodzonych w latach 1998-2001. Mecze rozegrały następujące drużyny: Kurzelów I, Kurzelów II, Jeżowice, Danków Duży, Nieznanowice i Międzylesie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Włoszczowa.       

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki.

Czytaj więcej: V Turniej piłki nożnej Kurzelów 2016

Turniej piłki nożnej

turniej2016

Jubileusz OSP w Kurzelowie

100lecieM

„Dla każdego coś dobrego” – piknik rodzinny w Kurzelowie

DSCN1706

5 czerwca 2016r. w słoneczne niedzielne popołudnie z okazji Dnia Dziecka i Matki w Kurzelowie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „ Dla każdego coś dobrego” zorganizowanym Dom Kultury w Kurzelowie pod patronatem Burmistrza Gminy Włoszczowa pana Grzegorza Dziubka.

Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00 wystąpieniem dyrektora DK  pana Rafała Bednarczyka, który powitał wszystkich gorąco i podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowania oraz sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy z-ca burmistrza pana Sławomira Owczarka z żoną, rzecznika Urzędu Gminy Włoszczowa panią Iwonę Boratyn, księdza proboszcza Jacka Bonio, sołtysa Adama Stępniewicza oraz radnego gminy Jerzego Wiśniewskiego, panią dyrektor ZPO w Kurzelowie.

Po otwarciu pikniku na scenie jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki z grupy Motylki pod kierunkiem pani  Moniki Wawrzos i  Agaty Ziółkowskiej oraz grupy Krasnoludki pod kierunkiem pani Krystyny Rydzek i Bożeny Będkowskiej.

Następnie wystąpili uczniowie z ZPO w Kurzelowie z pokazami tanecznymi, wokalnymi, wierszykami oraz scenkami pt: „ W rodzinie jest jak w kinie” i : Rozmowa telefoniczna”, przygotowanymi przez panie nauczycielki ze szkoły.

Czas umilili dzieciom, również animatorzy z agencji artystyczne ART. Agency Kukavsky z Krakowa, którzy prowadzili integrujące konkurencje, zabawy oraz konkursy. Podczas występu okazało się, ze jedna z animatorek pani Anna Kukawska,  została rozpoznana przez dzieci jako aktorka  grająca policjantkę w serialu „Policjantki i policjanci”.

Piknikowi towarzyszyły, także dmuchańce, zjeżdżalnie, trampolina z wolnym wstępem dla wszystkich uczestników. Ponadto w trakcie całej imprezy zorganizowano konkursy dla dzieci i ich rodziców  oraz zagadki. Za udział w konkursach dzieci otrzymywały atrakcyjne nagrody.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki literackie pt: „ Ukryta niespodzianka czyli zabawa w pytania” przygotowane przez bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Kurzelowie. Dzieci chętnie odgadywały wylosowane pytania za które otrzymywały niespodziankę.

Nie zabrakło również domowych wypieków przygotowanych przez KGW w Kurzelowie oraz utalentowanych dziewczyn Kamili i Olgi, które malowały na twarzach dzieci prawdziwe arcydzieła.

Podczas pikniku publiczność bawił zespół muzyczny „Rass”.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Kapelmistrz w Bibliotece

kapelmistrz

W ramach spotkań „ Cała Polska czyta dzieciom” oraz z okazji Światowego Dnia Książki dnia 27.04.2016r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie i Przedszkola Samorządowego w przedszkolu gościł kapelmistrz Orkiestry Dętej Przy OSP w Koniecznie – pan Rafał Bednarczyk.

Przedszkolaki po wysłuchaniu bajki pt: „ Wieczorny koncert” zostały zapoznane z narzędziami pracy kapelmistrza czyli batutą i buławą. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentowane przez pana Rafała instrumenty używane w orkiestrze dętej oraz odgadywały ich nazwy. Pan kapelmistrz wykonał, również kilka utworów np. kaczuszki, przy których przedszkolaki bawiły się wesoło tańcząc i śpiewając.

Na zakończenie spotkania nasz gość wręczył wszystkim miła niespodziankę. To była niezapomniana lekcja, pełna radości, uśmiechów i zabawy. Dziękujemy panu Rafałowi za poświęcony czas oraz miłe spotkanie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela Palmowa 2016

palmaNiedziela Palmowa, już tradycyjnie, miała szczególną oprawę w naszym parafialnym kościele. Dzieci z miejscowego przedszkola i Zespołu Placówek Oświatowych przygotowały imponujące w formie oraz wielkości palmy. Najwyższa, przygotowana przez klasę pierwszą gimnazjum, miała długość ponad 7 m. Za włożony trud w przygotowanie palm i podtrzymywanie pieknej tradycji dzieci zostały nagrodzone czekoladowymi zajączkami.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social