Osób na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Kurzelów w obiektywie

Dzień Babci i Dziadka

dbid2017

27 stycznia, na sali gimnastycznej naszej szkoły zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu dzieci z naszego przedszkola, zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom laurki. Były także wspólne tańce…

Niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek.. Dziękujemy !!!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

mDSC09317 Kopiowanie

 

W ten przedswiąteczny czas, 22 grudnia, kurzelowskie maluchy pod opieką swoich pań przedszkolanek zaprezentowały piękne bożonarodzeniowe jasełka. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajki 2016

DSC09227 Kopiowanie

 

W piątek do Domu Kultury w Kurzelowie dotarł Św. Mikołaj ze swoją Śnieżynką i obdarował przedszkolaków prezentami oraz zapewnił im świetną zabawę z grami i tańcami. 

 

FOTORELACJA Z MIKOŁAJEK 2016

 

W krainie pluszowego niedźwiadka

mis2016

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”- pisała Halina Bechlerowa.Trudno się nie zgodzić ze zdaniem pisarki. Co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne „ W krainie pluszowego niedźwiadka”.W spotkaniu uczestniczyły „Motylki”- dzieci z oddziału ZPO w Kurzelowie z panią Moniką Wawrzos.

Czytaj więcej: W krainie pluszowego niedźwiadka

Rocznica Tragedii Kurzelowskiej

maly cmentarzPrzypadająca 27 listopada b.r. 73 rocznica „Tragedii Kurzelowskiej" po raz kolejny przypomina o tragicznych losach naszych rodaków. Wydarzenia z okresu II wojny światowej zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tu, na naszej ziemi, chciano zabić wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Historia jednak udowodniła, że  ofiary Polaków nie poszły na marne  i obecnie możemy się cieszyć wolną i niepodległą Ojczyzną.

 GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej: Rocznica Tragedii Kurzelowskiej

Kolejny sukces piekarni "Weronika"

piekarnia2

Piekarnia "Weronika" z Kurzelowa po raz drugi z rzędu została uznana za najlepszą piekarnię powiatu włoszczowskiego w plebiscycie organizowanym przez redakcję "Echo Dnia". 

Piekarnia "Weronika" to jedyny w okolicy Włoszczowy zakład, która wypieka pieczywo w sposób tradycyjny, bez polepszaczy i chemii, z naturalnych składników. Jadwiga i Andrzej Olak prowadzą zakład od kilku lat kontynuujac tradycję piekarnictwa w Kurzelowie po śp. Tomaszu Ożarowskim.

Piekarnia i firmowy sklep znajdują się w kurzelowskim rynku.

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social