Osób na stronie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Kurzelów w obiektywie

Wywiad z Konradem Matuszewskim

konrad1

Konrad Matuszewski, piłkarz pochodzący z Kurzelowa a obecnie grający w Centralnej Lidze Juniorów w drużynie Legii Warszawa, został wybrany najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej tej drużyny. Pomimo, że jest obrońcą to zdobył 4 bramki i zaliczył 6 astyst.  Rozegrał też najwięcej minut ze wszystkich zawodników stołecznej drużyny i jest jej namłodszym piłkarzem, grając często z 19-latkami

Czytaj więcej: Wywiad z Konradem Matuszewskim

Zwierzęta zimową porą - wizyta leśnika w przedszkolu

lesnik2017

Dnia 11 grudnia 2017r.   przedszkolaków odwiedził niezwykły gość- pan leśniczy Krzysztof Tobiasz.

Pan Krzysztof opowiedział wiele ciekawych informacji związanych z lasem i jej mieszkańcami.  Mówił o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska i dbanie o las oraz jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomagać zwierzętom aby przetrwały zimę i dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Czytaj więcej: Zwierzęta zimową porą - wizyta leśnika w przedszkolu

Jasełka Bożonarodzeniowe 2017

jaselka2017

W niedzielę 17 grudnia w kurzelowskiej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

Na oczach licznie przybyłych widzów, na czele z burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem i proboszczek ks. Jackiem Bonio, zainscenizowano wydarzenia sprzed przeszło 2 tysięcy lat, wprowadzając wszystkich w cudowny świąteczny nastrój.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajki 2017

mikolaj2017

We wtorek 5 grudnia do kurzelowskiego Domu Kultury dotarł Święty Mikołaj ze swoja asystą i obradowywał dzieci z naszego przedszkola i szkoły prezentami.

Spotkanie odbyło się w znakomitej atmosferze a dzieciom towarzyszył uśmiech i zadowolenie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień pluszowego misia

mis2017

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci- pluszowy miś.

Z tej okazji Filia Biblioteczna  w Kurzelowie zaprosiła dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” na wspólne świętowanie urodzin misia. Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów. W czasie spotkania nie zabrakło  głośnego czytania podczas, którego bibliotekarka przeczytała opowiadanie M. Mikloś pt:  „O kapryśnym niedźwiadku”.

Czytaj więcej: Dzień pluszowego misia

74 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

mini

Przypadająca 27 listopada b.r. 74 rocznica „Tragedii Kurzelowskiej" po raz kolejny przypomina o tragicznych losach naszych rodaków. Wydarzenia z okresu II wojny światowej zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tu, na naszej ziemi, chciano zabić wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Historia jednak udowodniła, że  ofiary Polaków nie poszły na marne  i obecnie możemy się cieszyć wolną i niepodległą Ojczyzną.

W tym roku uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły sie w niedzielę 26 listopada. Na uroczystej Mszy Św. pojawiło się wiele pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół i OSP. Uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i rodziny pomorodowanych. Przemarsz pochodu uświatniła swoją grą Orkiestra OSP w Kurzelowie.

 GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej: 74 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social