Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 2 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

Kurzelów w obiektywie

Zwierzęta zimową porą - wizyta leśnika w przedszkolu

lesnik2017

Dnia 11 grudnia 2017r.   przedszkolaków odwiedził niezwykły gość- pan leśniczy Krzysztof Tobiasz.

Pan Krzysztof opowiedział wiele ciekawych informacji związanych z lasem i jej mieszkańcami.  Mówił o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska i dbanie o las oraz jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomagać zwierzętom aby przetrwały zimę i dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Czytaj więcej: Zwierzęta zimową porą - wizyta leśnika w przedszkolu

Jasełka Bożonarodzeniowe 2017

jaselka2017

W niedzielę 17 grudnia w kurzelowskiej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

Na oczach licznie przybyłych widzów, na czele z burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem i proboszczek ks. Jackiem Bonio, zainscenizowano wydarzenia sprzed przeszło 2 tysięcy lat, wprowadzając wszystkich w cudowny świąteczny nastrój.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajki 2017

mikolaj2017

We wtorek 5 grudnia do kurzelowskiego Domu Kultury dotarł Święty Mikołaj ze swoja asystą i obradowywał dzieci z naszego przedszkola i szkoły prezentami.

Spotkanie odbyło się w znakomitej atmosferze a dzieciom towarzyszył uśmiech i zadowolenie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dzień pluszowego misia

mis2017

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci- pluszowy miś.

Z tej okazji Filia Biblioteczna  w Kurzelowie zaprosiła dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” na wspólne świętowanie urodzin misia. Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów. W czasie spotkania nie zabrakło  głośnego czytania podczas, którego bibliotekarka przeczytała opowiadanie M. Mikloś pt:  „O kapryśnym niedźwiadku”.

Czytaj więcej: Dzień pluszowego misia

74 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

mini

Przypadająca 27 listopada b.r. 74 rocznica „Tragedii Kurzelowskiej" po raz kolejny przypomina o tragicznych losach naszych rodaków. Wydarzenia z okresu II wojny światowej zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tu, na naszej ziemi, chciano zabić wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Historia jednak udowodniła, że  ofiary Polaków nie poszły na marne  i obecnie możemy się cieszyć wolną i niepodległą Ojczyzną.

W tym roku uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły sie w niedzielę 26 listopada. Na uroczystej Mszy Św. pojawiło się wiele pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół i OSP. Uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i rodziny pomorodowanych. Przemarsz pochodu uświatniła swoją grą Orkiestra OSP w Kurzelowie.

 GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej: 74 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

Wizyta ratownika medycznego w przedszkolu

MIMG 20171011 111209

11 października 2017r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odwiedził przedszkolaków pan Maciej Gryczko - ratownik medyczny.

Celem spotkania było poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby oraz w jaki sposób wezwać pomoc. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Uwagę przedszkolaków skupił sprzęt zgromadzony w walizce ratownika tj. maseczka do sztucznego oddychania, maseczka tlenowa, rozmaite opatrunki.

Biblioteka również uczestniczy w akcji „Cała polska czyta dzieciom”, dlatego też zaproszony gość miał okazję przeczytać dzieciom opowiadanie R. Butschow      

pt: „ Mam przyjaciółkę ratownika medycznego”.

Dziękujemy panu Maćkowi za ciekawą lekcję udzielenia pierwszej pomocy i poświęcony czas.        

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social