Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 15 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Kurzelów w obiektywie

Wybory sołtysa 2019

wybory-sołeckie

WYBORY SOŁECKIE

KURZELÓW 24.03.2019

DOM KULTURY W KURZELOWIE

Dzień Bezpiecznego Internetu- Działajmy Razem

IMG 2130

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

22 lutego 2019r. panie policjantki z  Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie st. sierż. Monika Jałocha oraz mł.asp. Katarzyna Szczecińska na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie i Przedszkola Samorządowego przeprowadziły spotkanie z przedszkolakami, podczas którego przekazywały rady, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz czego należy unikać.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu- Działajmy Razem

Recepta na uśmiech - spotkanie z pielęgniarką

IMG 2055 Kopiowanie

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zachęcającej do wspólnego czytania,  dnia 21.11.2018r. Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie wraz z przedszkolem zaprosili panią pielęgniarkę Renatkę Łowicką.

Dla grupy dzieciaków  nadarzyła się więc okazja, by wspólnie z naszym gościem odkryć wiele tajemnic zawodu pielęgniarki oraz pokonać lęk przed różnymi zabiegami medycznymi.

Czytaj więcej: Recepta na uśmiech - spotkanie z pielęgniarką

11 listopad - Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

 11listopad

11 listopada 2018 roku obchodzona jest uroczystość 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

W Kurzelowie uroczystośc ta rozpocznie się Mszą Św. o godz 11, a o godz 17 w kurzelowskiej szkole, na sali gimnastycznej, będzie okolicznościowa akademia, na którą zapraszają: Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców. Po występach dzieci przewidziane jest patriotyczne spotkanie przy ognisku (śpiew, pieczenie kiełbasek, ziemniaki z ogniska).

Podczas Mszy św. poświęcona będzie tablica upamiętniająca mało jeszcze w Kurzelowie znanego, acz zasłużonego żołnierza, kawalera Orderu Virtuti Militari - rotmistrza Józefa Wcisłowicza.

Celem upowszechnienia wiadomości na temat tego wybitnego Kurzelowity załączam pracę konkursową Izabeli Możdzeń z Gimnazjum w Bochni na temat rotmistrza.

Zaproszenie na poświęcenie tablicy rotmistrza Józefa Wcisłowicza

ZAPROSZENIE

DLA MIESZKAŃCÓW KURZELOWA

 

jw

W dn. 11.11.2018, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, po sumie o godz.11 odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej bohatera, wielkiego patriotę, naszego rodaka - Józefa Wcisłowicza.

Urodził się on w Kurzelowie, tutaj też ukończył szkołę i spoczął na cmentarzu, na swojej umiłowanej Ziemi Kurzelowskiej.

Józef Wcisłowicz w 1917 r. został awansowany do stopnia podchorążego

1920 - awans do stopnia podporucznika

1923 - awans do stopnia porucznika ze starszeństwem

1928 - dowódca szwadronu C.K.M

1929 - awans do stopnia rotmistrza ze starszeństwem

Ten mężny, odważny i zahartowany "jak żelazo" żołnierz walczył w bitwach w wojsku carskim, był dowódcą plutonu ciężkich karabinów maszynowych. Ukończył szkołę podoficerską.

Józef Wcisłowicz - rotmistrz Kawalerii Polskiej był odznaczony wieloma Krzyżami, medalami, m.in. Krzyżem Virtuti Militari, 3-krotnie Krzyżem Walecznym i Medalem Niepodległości.

Józef Wcisłowicz zawsze gotowy do walki z nieprzyjacielem był również wspaniałym, skromnym, dobrym człowiekiem. Bardzo religijny,organizował pielgrzymki do Częstochowy. Ukochał Matkę Bożą i Różaniec.

Zaprasza serdecznie - Rodzina.

VII edycji Turnieju Piłki Nożnej w Kurzelowie

K7          

W dniu 29.07.2018 r. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano VII edycję Turnieju Piłki Nożnej, organizowanego przez Sołectwo Kurzelów przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Kurzelowie i Klubem Sportowym Hetman Włoszczowa oraz wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa. Był to turniej dla drużyn niezrzeszonych, z miejscowości z terenu gminy Włoszczowa. Udział w turnieju wzięły drużyny: Kurzelów, Jeżowice, Danków Duży, Nieznanowice, Międzylesie, Bebelno, Dream Team i Zjednoczone Wsie Gminy Włoszczowa (ZWGW). W sumie ponad osiemdziesięciu uczestników.

         Mimo wysokiej temperatury i przelotnych opadów deszczu rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki. Zawodnicy w każdej drużynie byli bardzo zaangażowani i nie odpuszczali gry do ostatniego gwizdka.  Na zakończenie zostały wręczone puchary i nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn turnieju. A wręczali je przybyli goście: Sławomir Owczarek – Zastępca Burmistrza Gminy Włoszczowa, Karol Lichosik – przedstawiciel zarządu KS Hetman Włoszczowa, Renata Łowicka – radna powiatu Włoszczowskiego, Adam Stępniewicz – sołtys Kurzelowa, oraz Norbert Celebański – nowo mianowany dyrektor ZPO w Kurzelowie.

Czytaj więcej: VII edycji Turnieju Piłki Nożnej w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social