Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Kurzelów w obiektywie

79 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

mini

Przypadająca 27 listopada b.r. 74 rocznica „Tragedii Kurzelowskiej" po raz kolejny przypomina o tragicznych losach naszych rodaków. Wydarzenia z okresu II wojny światowej zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tu, na naszej ziemi, chciano zabić wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Historia jednak udowodniła, że  ofiary Polaków nie poszły na marne  i obecnie możemy się cieszyć wolną i niepodległą Ojczyzną.

W tym roku uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły sie w niedzielę 27 listopada. Na uroczystej Mszy Św. pojawiło się wiele pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół i OSP. Uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i rodziny pomorodowanych. Przemarsz pochodu uświatniła swoją grą Orkiestra OSP w Kurzelowie. Pierwszy raz wydarzenia tamtego tragicznego dnia zostały zainscenizowane na kurzelowskim rynku przez Stowarzyszenei Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" oraz mieszkańców Kurzelowa.

 

Czytaj więcej: 79 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

Spotkanie autorskie z Joanną Jax w Kurzelowie

DSC 0755

W dniu 25 maja 2022r. w Bibliotece Publicznej Filia Kurzelów  mieliśmy ogromną przyjemność gościć znaną pisarkę Joannę Jax.

Autorka mieszka w Olsztynie i oprócz pisania interesuje się grafiką komputerową. W przeszłości pracowała w korporacji finansowej, zajmowała się również malowaniem na szkle. Obecnie głównie pisze, bo to sprawia jej największą przyjemność, ani przez minutę nie żałowała , że porzuciła stabilną posadę na rzecz niewiadomego.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Joanną Jax w Kurzelowie

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

mini

Na ogłoszony przez Filię Biblioteki Publicznej w Koniecznie i Filię Biblioteki Publicznej w Kurzelowie  konkurs plastyczny pt.: „ Stroik Wielkanocny” wpłynęły 54 prace. Organizatorzy nie przypuszczali nawet, że prac będzie aż tak dużo. 

W dniu 4 kwietnia 2022r. w Filii Biblioteki Publicznej w Koniecznie odbyło się podsumowanie konkursu. Komisja w składzie Małgorzata Kancerek, Iwona Niedbał i Monika Luzar  (pracownicy Biblioteki Publicznej we Włoszczowie) dokonała oceny prac w trzech kategoriach: przedszkole, kl. I-III, kl. IV-VI.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

Pan leśniczy czyta dzieciom

lesniczy1

W ramach spotkań „Cała Polska czyta dzieciom” dnia 26 lutego Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie oraz Przedszkole z Kurzelowa gościły leśniczego- pana Krzysztofa Tobiasza. 

Gość  rozpoczął spotkanie od przeczytania opowiadania Teresy Ostrowskiej pt. „ Dzieci pani Sosny”.

Czytaj więcej: Pan leśniczy czyta dzieciom

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social