Reklama

reklamapusta

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Kurzelów w obiektywie

Spotkanie z Cezarym Żakiem

DSC05315 Kopiowanie

 

W środowy wieczór 11 grudnia w Domu Kultury w Kurzelowie odbyło się trzecie spotkanie z cyklu '' Nie tylko Ranczo'' z aktorem Cezarym Żakiem.
Wcześniej naszą gminę odwiedzili Paweł Królikowski( Kusy) w Koniecznie oraz Artur Barciś ( Czerepach) we Włoszczowie. Spotkanie poprowadził dziennikarz muzyczny TV Łódź Leszek Bonar.

Czytaj więcej: Spotkanie z Cezarym Żakiem

Szlakiem żołnierzy Niepodległej...

IMG 2518 Kopiowanie

Grupa mieszkańców Kurzelowa wyszła z piękną inicjatywą uczczenia Święta Niepodległości poprzez obiazd miejsc poswięconych obrońcom Ojczyzny.

Odwiedzono pomniki powstańców, bunkry oraz obelisk ku czci rotmistrza J.ózefa Wścisłowicza.

IMG 2521 Kopiowanie

Czytaj więcej: Szlakiem żołnierzy Niepodległej...

30 rocznica powstania budynku Szkoły w Kurzelowie

szkolaM

15 października Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie będzie obchodził Święto Patrona Szkoły ks. Jana Brożka oraz jubileusz 30 - lecia oddania do użytku budynku szkolnego.

W programie m.in. odsłonięcie pamiątkowej tablicy i poświęcenie odnowionego sztandaru. Nagrody otrzymają laureaci I Gminnego Konkursu Matematycznego. Dzieje szkolnictwa w Kurzelowie to jednak czasy bardziej odległe niż trzy dekady. Sobór Lateraneński IV w 1215 r. zobowiązywał duchowieństwo diecezjalne do zakładania szkół przy parafiach. Dawało ono uczniom wiedzę na poziomie elementarnym. Uczyli się wyłącznie chłopcy. Nauka trwała tylko zimą. Jak podają źródła po poświęceniu nowego kościoła kolegiackiego w Kurzelowie, jego fundator abp Jarosław Skotnicki 24 października 1369r. kurzelowską szkołę parafialną przekształcił w szkołę kolegiacką. Swój największy rozkwit przeżywała w XVI i XVII stuleciu.

Czytaj więcej: 30 rocznica powstania budynku Szkoły w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social