Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Kurzelów w obiektywie

Zaproszenie na poświęcenie tablicy rotmistrza Józefa Wcisłowicza

ZAPROSZENIE

DLA MIESZKAŃCÓW KURZELOWA

 

jw

W dn. 11.11.2018, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, po sumie o godz.11 odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej bohatera, wielkiego patriotę, naszego rodaka - Józefa Wcisłowicza.

Urodził się on w Kurzelowie, tutaj też ukończył szkołę i spoczął na cmentarzu, na swojej umiłowanej Ziemi Kurzelowskiej.

Józef Wcisłowicz w 1917 r. został awansowany do stopnia podchorążego

1920 - awans do stopnia podporucznika

1923 - awans do stopnia porucznika ze starszeństwem

1928 - dowódca szwadronu C.K.M

1929 - awans do stopnia rotmistrza ze starszeństwem

Ten mężny, odważny i zahartowany "jak żelazo" żołnierz walczył w bitwach w wojsku carskim, był dowódcą plutonu ciężkich karabinów maszynowych. Ukończył szkołę podoficerską.

Józef Wcisłowicz - rotmistrz Kawalerii Polskiej był odznaczony wieloma Krzyżami, medalami, m.in. Krzyżem Virtuti Militari, 3-krotnie Krzyżem Walecznym i Medalem Niepodległości.

Józef Wcisłowicz zawsze gotowy do walki z nieprzyjacielem był również wspaniałym, skromnym, dobrym człowiekiem. Bardzo religijny,organizował pielgrzymki do Częstochowy. Ukochał Matkę Bożą i Różaniec.

Zaprasza serdecznie - Rodzina.

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social