Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Kurzelów w obiektywie

Dożynki 2015

dozynki 1

Tradycyjnie w drugą niedzielę września w Kurzelowie odbyły się Dożynki czyli Święto Dziękczynienia za plony.

Przedstawiciele poszczególnych miejscowości wchodzących w skład parafii kurzelowskiej zgromadzili się, wraz ze swoimi pieczołowicie wykonanymi wieńcami, przed Domem Kultury i przy asyście Orkiestry Dętęj OSP Kurzelów przeszli na uroczystą Mszę Świętą.

 

Ks proboszcz Jacek Bonio poświęcił wieńce przed kościołem, a potem sprawował liturgię i wygłosił kazanie nt. trudów pracy na roli i należytego szacunku dla rolników. 

Po mszy wszystkim uczestnikom rozdano chleb i w procesji udano się na plac za Domem Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna dożynek. Występowała orkiestra, dzieci z ZPO w Kurzelowie i koła gospodyń wiejskich. 

Jak co roku można było skosztować wypieków, bigosu, potraw z grilla przygotowanych przez poszczególne miejscowości, a dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie.

Kurzelowskie dożynki swoją obecnością zaszczycili Starosta Powiatu Włoszczowskiego - Jerzy Suliga oraz Burmstrz Włoszczowy - Grzegorz Dziubek.

Na koniec do tańca grał zespół RASS.

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social