Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Kurzelów w obiektywie

Pożegnanie księży

pozegnanie

 

W niedzielę, 16 sierpnia, w naszym kościele parafialnym miała miejsce uroczystość pożegnania księży pracujących w naszej parafii. Ksiądz proboszcz Daniel Wojciechowski po 29 latach posługi w Kurzelowie odchodzi na emeryturę, natomiast ksiądz wikary Norbert Siedlecki odchodzi po 3 latach do parafii w Szydłowie.

 

Mszę koncelebrował, wraz z dwoma naszymi księżmi, ksiądz profesor Henryk Witczyk. Uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz Włoszczowy - Grzegorz Dziubek wraz z małżonką. Grała Orkiestra Dęta OSP w Kurzelowie, a śpiewały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej parafii. 

Serdeczne podziękowania na wieloletnia posługę w Kurzelowie księdzu proboszczowi składali przedstawiciele poszczególnych miejscowości. 

Dokonania materialne poczynione na rzecz kościoła w Kurzelowie, kaplicy w Gościencinie, cmentarza oraz inne podsumował radny Jerzy Wiśniewski i z całego serca, w imieniu parafian, za nie podziękował. Ksiądz profesor Witczyk natomiast przedstawił dokonania księdza Wojciechowskiego na niwie działalności pisarskiej oraz duchowej. 

Uroczystość była pełna wzruszeń, serdeczności i wyrazów wdzięczności za tak długą, owocną i dobrą posługę księdza proboszcza w parafii w Kurzelowie.

Bóg zapłać księdzu proboszczowi i wiele kolejnych lat życia w zdrowiu i radości.

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social