Reklama

reklamapusta

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 7 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan

Kurzelów w obiektywie

Wybory sołtysa

soltys15

W niedzielę 12 kwietnia o godzinie 18 odbyły się wybory na sołtysa Kurzelowa oraz członków Rady Sołeckiej. 

Spotkanie odbyło się w Domu Kultury i zgromadziło wielu mieszkańców Kurzelowa, którzy coraz bardziej angażują się w społeczne sprawy miejscowości. Przybył również Burmistrz Włoszczowy - Grzegorz Dziubek.

Na stanowisko sołtysa kandydowały trzy osoby: Adam Stępniewicz, Leszek Jamróz i Bogdan Celebański. W wyniku tajnego głosowania zwyciężył Adam Stępniewicz, czyli na tym stanowisku nie zaszła zmiana. 

Wobec pozytywnego przegłosowania wniosku o powiększenie Rady Sołeckiej wybrano siedem osób spośród dziewięciu kandydatów. Obecna Rade tworzą: Bogdan Celebański, Leszek Jamróz, Norbert Celebański, Henryk Sufin, Stanisław Sobczyk, Władysław Dymek, Andrzej Gieroń.

Innymi ważnymi sprawami podjętymi na zebraniu była kwestia przeznaczenia pieniędzy pochodzących ze sprzedaży drzew z wycinki z "Borek". Po dyskusji zdecydowano, iż 25000 zł zostanie przeznaczone na wyłożenie kostki brukowej i inne roboty przy remizie OSP, która w przyszłym roku będzie obchodzić 100-lecie istnienia. Natomiast 10000 zł przeznaczono na zagospodarowanie placu za Ośrodkeim Zdrowia z przeznaczeniem na parking.

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social