Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Kurzelów w obiektywie

XII Dzień Papieski

papiez

Już po raz dwunasty obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Papieski. W tym roku przypadł on na niedzielę 14 października i przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Warto wspomnieć, że Dzień Papieski to święto, które Kościół Katolicki w Polsce obchodzi co roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża. Natomiast Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie Papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II ustanowił Dzień Papieża Jana Pawła II świętem polskim obchodzonym co roku 16 października.

Tegoroczny Dzień Papieski wpisał  się w Rok wiary, który jak przekazał  ksiądz wikariusz  Norbert Siedlecki, zachęca każdego z nas do pogłębienia naszej relacji z Bogiem poprzez modlitwę i rozważanie Pisma św. Jest to czas refleksji nad naszą wiarą, medytacji nad słowem Bożym i czas intensywnej modlitwy o pomnożenie naszej wiary.

Znaczenie wiary i modlitwy w życiu człowieka podkreślał bezustannie Jan Paweł II, ucząc nas godnego życia z wiarą w Jezusa Chrystusa, ponieważ bez wiary w Niego nic nie jest zrozumiałe.  

Tradycyjnie już 16 października, w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II w kościele odbyła się uroczysta msza święta, poprzedzona występem uczniów z ZPO w Kurzelowie. W przygotowanym  montażu słowno- muzycznym młodzi artyści  przypomnieli  nauczania Jana Pawła II, wielkiego orędownika pokoju i sumienia świata. Podkreślili, że Ojciec Święty nie mówił ludziom tego, co chcieli usłyszeć, ale niezmiennie głosił stałe prawdy Boże. Nieustannie przekazywał naukę kościoła, uczył modlitwy, bronił życia, zabiegał o zjednoczenie wierzących w Boga. Ponieważ pontyfikat Papieża Polaka naznaczony był ciągłą batalią o rodzinę i pokój, stąd też nie zabrakło w wystąpieniu młodzieży  odniesienia do rodziny i pokoju, gdyż bez rodziny człowiek jest "ubogi w swoim człowieczeństwie", a  rodzina powinna być dla każdego z nas  pierwszą szkołą miłości, przebaczenia i wiary.

 

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social