Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Kurzelów w obiektywie

„Stancje” W. Grzegorzewskiej na spotkaniu DKK

dkkluty2020

Dnia 19.02.2020r. odbyło się kolejne spotkanie członków DKK. Cztery uczestniczki rozmawiały o książce W. Grzegorzewskiej pt. „ Stancje”.

„Stancje” rozpoczynają się w momencie, gdy dwudziestoletnia Wiola przyjeżdża do Częstochowy na studia. Kiedy dowiaduje się, że nie przyznano jej miejsca w akademiku rozpoczyna wędrówkę po mieście w poszukiwaniu lokum. Próby znalezienia miejsca zamieszkania stwarzają różne sytuacje, czasami przedziwne, nie zawsze bezpieczne. Na drodze bohaterki stają przypadkowi ludzie, którzy mają większy wpływ na jej życie niż ona sama by tego chciała. Bo nie jest łatwo dziewczynie z prowincji, bez znajomych, bez pieniędzy dać sobie radę, tym bardziej, że na pomoc najbliższych nie ma co liczyć a i czas też nie jest sprzyjający- początek lat 90-tych, chaos przemian społecznych i gospodarczych. Razem z Wiolą czytelnik odwiedza kolejne stancje: hotel robotniczy, żeński klasztor i wynajmowane klitki. 

Czytaj więcej: „Stancje” W. Grzegorzewskiej na spotkaniu DKK

Styczniowe spotkanie DKK w Kurzelowie - "Byle do przodu"

IMG 20200129 154951

W środę 29 stycznia 2020r. odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nim 6 klubowiczów. Członkowie klubu dyskutowali o książce Olgi Rudnickiej pt: „Byle do przodu”.

Jest to lekko napisana i bardzo wciągająca powieść  z doskonałą intrygą i sensacyjną akcją. Bohaterowie swoimi poczynaniami rozbawiają czytelnika do łez.

Czytaj więcej: Styczniowe spotkanie DKK w Kurzelowie - "Byle do przodu"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

IMG 20191121 110334

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dnia 21 listopada przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, które przygotowały Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie oraz Przedszkole Samorządowe grupa „Biedroneczki”.

Przedszkolaków przywitała Ciotka Klotka, Dobra Wróżka oraz Baba Jaga, którą dzieci zapraszały do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

dkk102019

W ramach październikowego spotkania DKK ,w którym uczestniczyły 4 panie, naszą lekturą była książka  Billa Clegga pt: „ Czy miałaś kiedyś rodzinę”. Wszystko zaczyna się od pożaru, w którym, w przeddzień ślubu ginie prawie cała rodzina. Jest to punkt wyjściowy do rozważań głównych bohaterów, których ta tragedia dotknęła. Autor nie korzysta z dialogów. Buduje on powieść o przebaczeniu, poczuciu winy, stracie , opisując wewnętrzne przeżycia uczestników dramatu.

Czytaj więcej: Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

IMG 20191010 10131310 października w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty graficzne z panem Łukaszem Zabdyrem, w których wzięli udział uczniowie klas II i III SP w Kurzelowie.

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie; odbyło się ono w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę”. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja Edukacji dla Rozwoju Bibliotek.

Czytaj więcej: Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

Pasowanie na czytelnika

IMG 20190521 112048

Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zakończyliśmy podczas spotkania, w którym uczestniczyła grupa 6-latków „Biedroneczki” z Przedszkola Samorządowego z Kurzelowa.

Głównym celem wizyty było „Pasowanie na czytelnika” oraz rozbudzenie zainteresowania książką i czerpanie radości z umiejętności czytania. W trakcie spotkania dzieci poznały pracę w bibliotece, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i jak łatwo- mając zaledwie kilka lat, zostać czytelnikiem. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social