Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 28 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Kurzelów w obiektywie

Sascha Arango- „Prawda i inne kłamstwa”

dkk012017

Podczas  styczniowego spotkania  Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowaliśmy o książce Arango Sasschy pt. „ Prawda i inne kłamstwa”.

„Prawda i inne kłamstwa” to zręczne kłamstwa, trochę szczęścia i kapryśny los, któremu od czasu do czasu należy pomóc- tak poznajemy znanego pisarza Henry’ego Haydena, czułego małżonka i ogólnie człowieka o wielkim sercu. Problem jedynie w tym, że taka osoba nie istnieje – powieści Haydena napisała jego żona, którą Henry regularnie zdradza jedną z jego kochanek Betty - oświadcza mu, że jest w ciąży i cały precyzyjnie wykreowany wizerunek dobrego obywatela  zaczyna się sypać. Targany emocjami, świadom zbliżającej się domowej katastrofy, wymyśla plan idealny, który w dalszej perspektywie, tak idealny już nie będzie.

Henry Hayden rozdaje karty, trzyma nas w napięciu. Człowiek z charyzmą, anonimowy bohater, nieuchwytny psychopata i genialny oszust, któremu dopisuje szczęście.

Opowieść jest niezwykle sugestywna i bardzo plastycznie opowiedziana- oddziałuje na wyobraźnię. To również niejednoznaczna lektura i dość trudna w ocenie – nie każdemu może przypaść do gustu szczególnie tym, którzy oczekują skrupulatnie przemyślanego morderstwa i szczegółowego policyjnego śledztwa- tego tu nie ma. Nie zachwycił nas zbytnio ten kryminał, ale spędziliśmy przyjemny czas na wciągającej lekturze. Pewien urok tkwi też w samym języku, który czasami fascynuje, czasami irytuje. A zakończenie powieści dziwne, niespodziewane, budząc sprzeciw, że jeszcze nie, że nie tak powinno się to zakończyć.

Na spotkanie dkk  przybyły 3 panie. Kolejne spotkanie odbędzie się 27 lutego.

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social