Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 5 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Kurzelów w obiektywie

Dożynki 2016

mDSC08846 Kopiowanie

W niedziele, 11 września w Kurzelowie odbyły się Dożynki Parafialne. Tradycyjnie piękne wieńce przygotowały wszystkie sołectwa należące do parafii.  Uroczysty przemarsz wyruszył spod Domu Kultury do kościoła. Uczestniczyły w nim poczty sztandarowe OSP z Kurzelowa i Dankowa Dużego, Orkiestra OSP w Kurzelowie, dzieci z przedszkola, delegacje z wieńcami dożynkowymi, księża, radni i mieszkańcy. 

Mszę Św. sprawował proboszcz, ks. Jacek Bonio a piękne kazanie wygłosił ks. Marcin Mastela. Podczas mszy poczęstowano wszystkich obecnych chlebem na znak jedności z Bogiem i ludźmi. 

Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu koło Domu Kultury. Była to część artystyczna, podczas której wystepowała Orkiestra OSP, dzieci z przedszkola, młodzież ze szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Powiatowa Kapela Włoszczowska a na koniec zespół MEGA BEAT. Całośc prowadził Zbigniew Woldański. Na stoiskach poszczególnych miejscowości można było skosztować różnych specjałów. Dla dzieci również były darmowe atrakcje. 

W trakcie imprezy rozegrano Turniej Sołecki, w którym zwyciężyło sołectwo Jeżowice.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social