Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Kurzelów w obiektywie

Zebranie sołeckie

W niedzielę 8 lutego w Domu Kultury w Kurzelowie odbyło się zebranie mieszkańców w związku z działalnością tutejszego Ośrodka Zdrowia oraz innymi lokalnymi sprawami.
Od pewnego czasu obserwuje się pogorszenie świadczonych usług przez dzierżawcę kurzelowskiego Ośrodka Zdrowia, firmę MEDICAL. Mieszkańcy skarżyli się na coraz częstszy brak dyżurów lekarskich, kłopoty z realizacją skierowań na badania oraz zaprzestaniem profilaktyki wśród dzieci z ZPO w Kurzelowie.

Na zebraniu, któremu przewodniczył radny Jerzy Wiśniewski, był obecny Michał Ślęzak - naczelnik Wydziału Mienia Gminnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Gminy. Przedstawił on obecną sytuację oraz możliwe drogi rozwiązania problemu z Ośrodkiem Zdrowia.
Urząd Gminy jest dzierżawcą budynku, który wynajmuje firma świadcząca usługi w zakresie podstawowej opieki medycznej. W związku z zaleganiem za conajmniej dwa pełne okresy rozliczeniowe dzierżawy Gmina może rozwiązać umowę z dzierżawcą. Taki proces niestety, przy braku współpracy ze strony najemcy może potrwać jakiś czas.
To duże utrudnienie, szczegołnie dla starszych mieszkańców. Przegłosowano również uchwałe Zgromadzenia w sprawie upoważnienia Burmistrza Gminy Włoszczowa do wysępowania w imieniu mieszkańców do NFZ-tu w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w świadczeniu usług w zakresie podstawowej opieki medycznej.
Dziś, tj 9 lutego w Urzędzie Gminy jest zaplanowane spotkanie z doktorem Markiem Jastrzębskim, właścicielem MEDICAlu i może będzie wiadomo jakie będą dalsze losy naszej placówki.
Kolejną sprawą jaką podjęto na zebraniu była kwestia przecinki drzew w "ogólnej" części lasów w Borkach. Gmina z pozyskanego drewna ma przekazać na cele Kurzelowa ok 30 tys zł.
Padło kilka celów, na które można wykorzystać te pieniądze. Jednym z nich jest przekazanie pieniędzy na kamień na drogi polne. Inne pomysły dotyczyły między innymi utwardzenia placu za Ośrodkiem Zdrowia na parking lub na podbudowę pod kostkę brukową na placu OSP.
Słuszne było by wykorzystanie tych pieniędzy na cele, które nie może finansować nam Gmina. Zapewnienie utrzymania dróg np to zadanie samorządu i jako takie powinno być przez Urząd realizowane.
Podjęto również uchwałę mającą na celu zorganizowanie w Kurzelowie kółka wędkarskiego, które przejełoby staw przy ulicy Partyzantów, zarybiło go, dbało o niego i korzystało z niego.
Kolejne spotkanie ma sie odbyć niebawe w związku z rozwojem sytuacji z Ośrodkiem Zdrowia

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social