Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Kurzelów w obiektywie

Wywiad z Konradem Matuszewskim

mlode talenty

 

 

 

km

 

 

Piotr Kremblewski - Cześć Konrad. Gratuluje Ci transferu do Legii. Powiedz jak do tego doszło, gdzie zostałeś wypatrzony?

Konrad Matuszewski - Dzień dobry i dziękuje. Tak naprawdę to nie wiem, gdzie zostałem zauważony, w październiku ubiegłego roku podczas meczu kadry województwa świętokrzyskiego, do mojego taty podszedł skaut z Legii z pytaniem „czy przyjechałbym w listopadzie na testy do Legii? Wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję, że spróbuję i tak oto znalazłem się w Warszawie.

- Jak teraz zmieniło się Twoje życie? Jak się zaaklimatyzowałeś w Warszawie?

Jestem w Warszawie od 28 lipca, początek był trudny z powodu tęsknoty za rodzicami i domem, ale teraz jest już dobrze, poznałem miasto, mam nowych kolegów, a do domu przyjeżdżam niemal co tydzień.

- Jakie warunki zapewnia klub?

Mieszkam w bursie prowadzonej przez księży Salezjan, za którą płaci klub, ponadto od klubu otrzymujemy sprzęt treningowy.

- Co skłoniło Cię aby wybrać Legie?

Przede wszystkim jest to obecnie najlepszy klub w Polsce, zapewniają bardzo dobre warunki do treningów, więc tak naprawdę nie zastanawialiśmy się z rodzicami zbyt długo.

- Kto najbardziej motywował Cie do zajęcia się piłką nożna i jakie są Twoje inne zainteresowania?

Motywowałem się raczej sam, natomiast miałem i mam ogromne wsparcie ze strony moich rodziców.

- Czy swoją przyszłość wiążesz z profesjonalnym futbolem?

Tak i wiem, że nie będzie to łatwe. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, dlatego ważną rolę przykładam również do nauki, aby w razie niepowodzenia w sporcie mieć jakąś inną alternatywę w swoim życiu.

- Podoba Ci się stolica? Co już zdążyłeś zwiedzić?

Warszawa to duże miasto i bardzo ładne. Mieszkam blisko Placu Zamkowego więc tam byłem już kilka razy, poza tym niedaleko stadionu Legii znajdują się Łazienki, które również zwiedziłem, jednak od września po rozpoczęciu szkoły nie mam już czasu na dalsze zwiedzanie, gdyż większość mojego dnia poświęcam nauce i treningom.

- Kto jest Twoim sportowym idolem i jakiej kibicujesz drużynie?

Moim idolem jest Cristiano Ronaldo więc jak można się domyślić kibicuje Realowi Madryt.

- Na jakiej pozycji występujesz?

W swojej dotychczasowej przygodzie z piłką grałem na różnych pozycjach, obecnie w Legii występuje jako lewy obrońca.

- Jakie osiagnięcie jest dla Ciebie najważniejsze z dotychczasowych?

Wydaje mi się, że największymi moimi osiągnięciami było Drużynowe Mistrzostwo województwa świętokrzyskiego w 2013 roku w kategorii Młodzik Starszy oraz dwukrotne zdobycie 4 miejsca w Mistrzostwach Polski o puchar im. Leszka Jezierskiego z kadrą województwa świętokrzyskiego w 2013r. i 2014r. Sukcesem było także dla mnie, pozytywne przejście testów do Legii Warszawa, co nie było łatwe.

- Masz okazję spotykać zawodników pierwszej drużyny Mistrza Polski?, a może bywasz na ligowych meczach?

Tak, widuję ich gdy trenują, czasem przychodzą się do nas przywitać: Michał Żyro, Marek Saganowski i Miroslav Radović, chodzę również na mecze i czasem podczas nich z kolegami z Akademii podajemy piłki.

Dziękuję za wywiad i życzę Ci, przede wszystkim, zdrowia i realizacji wszystkich swoich marzeń.

KK

 

kondziu

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social