Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 17 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Kurzelów w obiektywie

Dożynki 2014

dozynki

Tegoroczne dożynki w Kurzelowie odbyły się wyjątkowo w pierwszą niedzielę września. Związane to było z wizytacją naszej parafii przez księdza biskupa Mariana Florczyka.
Tradycyjnie pochód dożynkowy rozpoczął się spod Domu Klutury i w asyście orkiestry dętej, pocztów sztandarowych i mieszkańców Kurzelowa podążał do Kościoła, gdzie przed krzyżem misyjnym, biskup poświęcił wieńce dożynkowe.
Ksiądz biskup podczas kazania podkreślił ważną rolę wiejskiej społeczności w krzewieniu i podtrzymywaniu tradycji oraz religii.
Po uroczystej Mszy Św. korowód dożynkowy przeszedł na plac koło Domu Kultury. Tam zorganizowane były występy dzieci i młodzieży szkolnej, Orkiestry Detęj Osp, konkursy dla publiczności, turniej sołtysów a na koniec zabawa z zespołem Karmen.
Uroczystość ta zgromadziła licznie mieszkańców Kurzelowa i sasiędnich miejscowości oraz, w licznym gronie rzeszę przedstawicieli władz Gminy, Powiatu i Województwa.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social