Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 17 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Kurzelów w obiektywie

Święte Triduum Paschalne

triduum

 

Wielki Tydzień to czas przygotowania wiernych do największego święta chrześcijan, czyli do Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnie ważne w tym okresie są trzy dni przed Zmartwychwstaniem Pana Jezusa, czyli Święte Triduum Paschalne, 

wielki czwartek

 

które zarówno w naszej parafii jak i w innych rozpoczyna w czwartek wieczorna Msza Święta, podczas której parafianie modlą się w intencji księży, gdyż jest to ich dzień – kapłański. Tego dnia w Kościele w ciemnicy odbywa się czuwanie do godziny 22.00 (5 osób jednocześnie w świątyni). Początek nabożeństwa o godzinie 18.

wielki piatek

Wielki Piątek to dzień w którym nie jest odprawiana Msza Święta. Jest to dzień powagi, w którym w szczególny sposób czci się drzewo Krzyża Pańskiego. O godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 17.00. Adoracja przy grobie Pana Jezusa do godziny 1.00 (czuwanie indywidualne po 5 osób w świątyni).

 

wielka sobota

 

Wielka Sobota to dzień ciszy, skupienia i czuwania przy Grobie Pańskim. W tym roku nie ma poświęcenia pokarmów. O godz. 20.00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty

wielka niedziela

 

Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna Msza Św. Rezurekcyjna, odprawiana o godz. 6.00, na pamiątkę i ku czci Zmartwychwstałego Chrystusa. Przed uroczystym śniadaniem należy odmówić modlitwę wstawienniczą, która jest zamieszczona na stronie parafii. (www.parafia.kurzelow.pl)

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

 

zyczenia-wielkanocne-religijne

 Wesołych Świąt Wielkanocnych,
pokoju ducha, wiary w Boga i w Ludzi.
Umiejętności dostrzegania piękna tego świata
i oczywiście wiary w Siebie i swoje możliwości.

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social