Osób na stronie

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Kurzelów w obiektywie

Relacja ze spotkania DKK w Kurzelowie - luty 2015

mIMG 0722

25 lutego 2015r. po raz kolejny odbyło się spotkanie DKK w Kurzelowie. Na spotkanie to przybyły 4 klubowiczki. Tematem dyskusji były książki „Gosiaczek 39” Marka Pawlickiego oraz „Młyn nad Czarnym Potokiem” Anny Szepielak.

„Gosiaczek 39” to propozycja skonfrontowania doświadczeń i odczuć czytelnika dotyczących znajomości zawieranych w sieci z wizją przedstawioną przez autora. Szybko rozwijające się portale randkowe są aktualnie najprostszą formą nawiązywania nowych znajomości. Długie godziny spędzane przed ekranem monitora zastąpiły kontakt z drugim człowiekiem. Anonimowość sprawia, że często prowadzone w sieci rozmowy są dużo śmielsze od tych, które miałyby miejsce w wypadku bezpośredniego spotkania.

Czytaj więcej: Relacja ze spotkania DKK w Kurzelowie - luty 2015

Dzień bezpiecznego internetu w Bibliotece

mIMG 0700

Podczas trwania ferii w bibliotece odbyły się zajęcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r . W Polsce dzień DBI od 2005 r organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Razem tworzymy lepszy internet”, a głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na potrzebę inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do internetu.

Czytaj więcej: Dzień bezpiecznego internetu w Bibliotece

Ferie w Bibliotece 2015

mIMG 0693

W okresie ferii zimowych filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zorganizowała zajęcia dla dzieci. Spotkania miały na celu umilić dzieciom czas spędzonych ferii oraz zapewnić mnóstwo uśmiechu i wspólnej zabawy.

 

Czytaj więcej: Ferie w Bibliotece 2015

"Chińskie szepty” I „Biała Maria” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

Styczniowe spotkanie DKK w bibliotece w Kurzelowie poświęcone było książkom: Jan Wong „Chińskie szepty” oraz Hanny Krall „Biała Maria”.

Chińskie szepty to historia kanadyjskiej dziennikarki pochodzenia chińskiego Jan Wong. Pewnego wieczoru Jan odnajduje swoje stare pamiątki, które pisała w czasie studiów.

 

Czytaj więcej: "Chińskie szepty” I „Biała Maria” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 20.01.2015r. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zorganizowała spotkanie z przedszkolakami z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

 Kończące rok 2014 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w kurzelowskiej bibliotece odbyło się 27 grudnia. Klubowiczki omawiały książkę pt „Zawołajcie położną” Jennifer Worth.

Zawołajcie położną" to zapis pamiętników autorki, która jako młoda położna zaczęła pracę w robotniczej dzielnicy East End w ośrodku sióstr anglikańskich w Domu Nonnata, gdzie mieszka wraz z zakonnicami i pielęgniarkami. Niosą one pomoc potrzebującym mieszkańcom głównie czynszówek, przyjmują porody w domach. Pracują w poradni, jeżdżą na wizyty domowe i są niemal na każde zawołanie swoich pacjentek

 

Czytaj więcej: Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social