Osób na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Kurzelów w obiektywie

Sukces kurzelowskich drużyn w Turnieju w Kluczewsku

zwyciezcy

W dniu 09.02.2013r. na hali sportowej w Kluczewsku odbył się Turniej Piłki Halowej o Puchar Prezesa GKS Kluczewsko którego organizatorem był klub sportowy z Kluczewska. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach,  gimnazjalnym(1997) oraz szkół podstawowych(2000). Zaproszone zespoły to GLKS Krasocin, ZPO Kurzelów, GKS Kluczewsko I , GKS Kluczewsko II.

Czytaj więcej: Sukces kurzelowskich drużyn w Turnieju w Kluczewsku

MOD-ne granie z Orkiestrą Dętą z Kurzelowa

mod

W roku 2012 młodzi członkowie Orkeistry Dętej OSP w Kurzelowie uczestniczyli w projekcie "M.O.D.-ne granie - Młodzieżowa Orkiestra Dęta" .

Projekt ten był realizowany we Włoszczowie, Koniecznie i Kurzelowie dzięki wsparciu funduszy Unii Europejskiej. Celem projektu było rozwijanie kreatywności i zainteresowań uczestników oraz zagospodarowanie ich czasu wolnego przez naukę gry na instrumentach dętych. Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowane 30 osób podczas rekrutacji, która odbyła się 25 kwietnia w Domu Kultury we Włoszczowie.

Czytaj więcej: MOD-ne granie z Orkiestrą Dętą z Kurzelowa

Jasełka Bożonarodzeniowe

jaselka

 

Uczniowie ZPO w Kurzelowie, pod opieką  Ewy Lewandowskiej oraz Izabeli Cegieły, księdza Norberta Siedleckiego i Piotra Mikuły, przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe upamiętniające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Premierę przedstawienie miało 20 grudnia na sali gimnastycznej ZPO.  Efekt starań uczniów będziemy mogli zobaczyć 13 stycznia w Domu Kultury w Kurzelowie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

GALERIA ZDJĘĆ

Święto Odzyskania Niepodległości

11listopadDzień 11 listopada jest w Polsce dniem upamiętniającym historyczny moment odzyskania niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów.

W Kurzelowie dzień ten uczczono uroczystą mszą św., uświetnioną akompaniamentem Orkiestry Dętej OSP w Kurzelowie  oraz przedstawieniem słowno -muzycznym w Domu Kultury, w wykonaniu uczniów, a przygotowanym przez nauczycieli ZPO.

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert w Domu Kultury w Kurzelowie

nutyW Domu Kultury w Kurzelowie 18 listopada o godz. 17.30 odbył koncert Tria Kameralnego w składzie: Helena Pomarenko - skrzypce, Lidia Chmielewska - alt, Edyta Piwowarczyk - fortepian.

Panie wspaniale wykonały popularne tanga La Paloma, El chochlo, La cumparsita, piosenki Edith Piaf, walce i inne miniatury romantyczne.


GALERIA ZDJĘĆ

Dożynki parafialne w Kurzelowie 2012

DSC01383minTradycyjnie w drugą niedzielę września, w Kurzelowie odbyły się  Dożynki Parafialne. Główny wieniec przygotowało Międzylesie. Inne miejscowości również przybyły z pieknymi rękodziełami wykonanymi z plonów tegorocznych zbóż.Czytaj więcej: Dożynki parafialne w Kurzelowie 2012

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social