Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 2 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

Kurzelów w obiektywie

Dożynki 2016

mDSC08846 Kopiowanie

W niedziele, 11 września w Kurzelowie odbyły się Dożynki Parafialne. Tradycyjnie piękne wieńce przygotowały wszystkie sołectwa należące do parafii.  Uroczysty przemarsz wyruszył spod Domu Kultury do kościoła. Uczestniczyły w nim poczty sztandarowe OSP z Kurzelowa i Dankowa Dużego, Orkiestra OSP w Kurzelowie, dzieci z przedszkola, delegacje z wieńcami dożynkowymi, księża, radni i mieszkańcy. 

Mszę Św. sprawował proboszcz, ks. Jacek Bonio a piękne kazanie wygłosił ks. Marcin Mastela. Podczas mszy poczęstowano wszystkich obecnych chlebem na znak jedności z Bogiem i ludźmi. 

Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu koło Domu Kultury. Była to część artystyczna, podczas której wystepowała Orkiestra OSP, dzieci z przedszkola, młodzież ze szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Powiatowa Kapela Włoszczowska a na koniec zespół MEGA BEAT. Całośc prowadził Zbigniew Woldański. Na stoiskach poszczególnych miejscowości można było skosztować różnych specjałów. Dla dzieci również były darmowe atrakcje. 

W trakcie imprezy rozegrano Turniej Sołecki, w którym zwyciężyło sołectwo Jeżowice.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dożynki 2016

dozynki2016

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa księdza kanonika Daniela Wojciechowskiego

main

 

W kurzelowskiej parafii 26 lipca odbywał się odpust na cześć Św. Anny. W tym roku uroczystość ta była połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa księdza kanonika Daniela Wojciechowskeigo, byłego proboszcza.

W związku z tym msza św. o godzinie 11, koncelebrowana przez 6 kapłanów, odprawiona była między innymi właśnie w intencji Jubilata. Homilie wygłosił ksiądz Andrzej Satro - kapelan DPS w Miechowie. Uroczystość uświetniła Orkiestra OSP w Kurzelowie. Na zakończenie ksiądz kanonik udzielił indywidualnego błogosławieństwa wiernym i rozdawał pamiątkowe obrazki.

GALERIA ZDJĘĆ

V Turniej piłki nożnej Kurzelów 2016

DSC08065m

W dniu 24 lipca 2016 r. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano V edycję Turnieju Piłki Nożnej. Organizatorem był Klub Sportowy Hetman Włoszczowa i Sołectwo Kurzelów przy wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa.

Był to turniej dla drużyn niezrzeszonych, z miejscowości z terenu gminy Włoszczowa, przeznaczony głównie dla chłopców urodzonych w latach 1998-2001. Mecze rozegrały następujące drużyny: Kurzelów I, Kurzelów II, Jeżowice, Danków Duży, Nieznanowice i Międzylesie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Włoszczowa.       

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki.

Czytaj więcej: V Turniej piłki nożnej Kurzelów 2016

Turniej piłki nożnej

turniej2016

Jubileusz OSP w Kurzelowie

100lecieM

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social