Osób na stronie

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Kurzelów w obiektywie

Listopadowe spotkanie DKK

dkk listopad2017

29 listopada 2017r. w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie po raz kolejny odbyło się spotkanie DKK. Na spotkanie przybyło 6 klubowiczek. Tym razem sięgnęłyśmy po „Lawendowy pokój” Niny George.

W swojej księgarni- o wiele mówiącej nazwie „Apteka Literacka” Jean Perdu sprzedaje książki jak farmaceuta medykamenty. Umiejętnie rozpoznaje, co ktoś nosi w sercu i proponuje odpowiednią fabułę na konkretny problem. Nie potrafi jednak uleczyć własnego cierpienia, które zaczęło się pewnej nocy wiele lat temu, kiedy odeszła od niego ukochana kobieta..

„Lawendowy pokój” to książka opowiadająca ciekawą historię o sile miłości, poszukiwaniu szczęścia, odejściach i rozstaniach. To opowieść o wartości przyjaźni i wybaczania, pełna mądrych myśli. Autorka zachęca nas do przeżycia swoich dni jak najbardziej pięknie i intensywnie. Na przykładzie głównego bohatera przekazuje nam, że najważniejsza w życiu jest teraźniejszość i to co przyniesie jutro. Przeszłość przeminęła i jest już historią. Nie warto marnować czasu na rozpamiętywanie tego, co było, lecz trzeba cieszyć się chwilą i zapamiętywać z codzienności co tylko się da.  

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social