Osób na stronie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Kurzelów w obiektywie

Zimowo - kolorowo. Ferie w DK

DSCN3261 1

W feriach zorganizowanych przez Dom Kultury i Filię Biblioteczną w Kurzelowie wzięły udział dzieci, które nie chciały poddać się nudzie. Czekało na nich sporo atrakcji. Każdy mógł spędzić swój wolny czas na różnorakich zajęciach. Codziennie nowe zadania, codziennie mnóstwo wrażeń, zabaw i przygód, które mieli możliwość przeżyć uczestnicy ferii.

W pierwszym dniu dzieci z dużą starannością i kreatywnością wykonywały różnymi technikami pracę plastyczną pt. ”Zimowy bałwan”. Wiele radości i dobrego humoru dostarczały również zabawy integracyjne i ruchowe z chustą animacyjną oraz kalambury bajkowe. Gry stolikowe i puzzle pozwoliły dzieciom wspólnie i miło spędzić czas podczas wspólnych rywalizacji.

Następnie z okazji Dnia Św. Walentego na zajęciach manualnych dzieci wykonywały kartki walentynkowe. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością przy wykonywaniu tej pracy.

Również z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowane zostały zajęcia na temat co udostępniamy w internecie. Rozmawialiśmy o tym, na czym polega odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z sieci, co dzieje się z informacjami zamieszczanymi przez nas w internecie, oraz jak można chronić się przed zagrożeniami, które niesie użytkowanie internetu.

Poza tym odbył się Bal Postaci Bajkowych, podczas którego bawiliśmy się wspólnie z dziećmi. Salę widowiskową wypełnił taniec i zabawa wróżek, księżniczek i wielu innych barwnych bajkowych postaci.

Podczas ferii rozegrany został również Turniej Tenisa Stołowego. Sędzia turnieju pan Norbert Celebański przypomniał regulamin turnieju oraz omówił zasady gry. Po ustaleniu kolejności rozgrywek, zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Trzygodzinne zmagania pozwoliły na wyłonienie zwycięzców.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I kategoria chłopcy szkoła  podst. I gim.

I miej- Jakub Czaja

II miej-Wiktor Solecki

III miej- Dawid Zasada

II kategoria chłopcy ponadgimnazjalna

I miej- Rafał Dorożyński

II miej- Kacper Trela

III miej- Konrad Wożnicki

Turniej przebiegał w przyjaznej, sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy rozgrywek wykazali się zaangażowaniem i godną naśladowania postawą fair play. Trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii nagrodzone zostały pucharami. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział i życzymy zapału do doskonalenia umiejętności w tenisie stołowym i sukcesów w kolejnych starciach.

Zwieńczeniem tygodnia ferii był wyjazd do kina na film pt. „Kubo i dwie struny”, który wywołał u dzieci wiele emocji i wzruszeń.

Drodzy Państwo macie wspaniałe i uzdolnione dzieci, pełne wyobraźni i poczucia humoru. Dziękujemy, że spędziły z nami ten czas i zapraszamy na kolejne spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ - AKTUALIZACJA

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social