Osób na stronie

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Kurzelów w obiektywie

Dożynki parafialne w Kurzelowie 2012

DSC01383minTradycyjnie w drugą niedzielę września, w Kurzelowie odbyły się  Dożynki Parafialne. Główny wieniec przygotowało Międzylesie. Inne miejscowości również przybyły z pieknymi rękodziełami wykonanymi z plonów tegorocznych zbóż.Wszyscy goście, mieszkańcy z wieńcami, Orkiestra Dęta OSP z Kurzelowa i poczty sztandarowe zgromadzili się ok godziny 13 przed Domem Kultury. Przy akompaniamencie orkiestry pochód udał się na mszę dziękczynną za zebrane plony. Celebrował ja ksiądz kanonik Daniel Wojciechowski.

Kolejna część uroczystości odbyła się na placu za Domem Kultury. Po powitaniu oficjeli mini koncert zagrała Orkiestra Dęta, a następnie w scenkach kabaretowych i wokalnie zaprezentowała sie młodzież ZPO w Kurzelowie. 

Popis swoich umiejętności dały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, zarówno na scenie jak i przygotowując  poczęstunek. Można było skosztować ciast oraz grochówki wojskowej. Kto nie najadł się grochówką mógł poskromić apetyt fast foodami i kiełbaskami z grilla.

Publicznośc wykazywała się również w konkursach z nagrodami, a sołtysowie poszczególnych miejscowości konkurowali o miano Najlepszego Sołtysa Parafii.  Wygrała sołtys Komparzowa, pani Julianna Fornal.

Dla najmłodszych mieszkańców dostępne były darmowe, dzięki pomocy sponsorów, zjeżdzalnia oraz trampolina. 

Ok godziny 18 wystąpiła Powiatowa Kapela Włoszczowska, a po niej wieczór umilał Dj Mikołaj. 

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social